Strona główna/Aktualności/Biznes/Jak smakuje Rybnik? Tomek je w LOFT Bistro&Wine Bar

Jak smakuje Rybnik? Tomek je w LOFT Bistro&Wine Bar

24.05.2024 Biznes

- Loft na rybnickiej starówce to stosunkowo nowe miejsce, które odwiedziłem zaraz po otwarciu. Wówczas nie wzbudziło we mnie entuzjazmu. Czy coś się zmieniło? - zastanawia się Tomek Dawidziuk, który testuje dania serwowane w rybnickich restauracjach. Dziś odwiedził LOFT Bistro & Wine Bar, zlokalizowany tuż przy rynku, na ulicy Kościelnej 2.

Moja degustacja trwała kilka dni, podczas których miałem okazję spróbować zarówno śniadania, jak i dań z głównego menu. Na moje kulinarne wyzwanie wybrałem szakszukę, krem z pora z boczkiem oraz pizzę Diavola.

Szakszuka to danie, które można łatwo zepsuć. Często jajka są przesadnie "ścięte", a sos bywa nijaki. Jednak w tym bistro jajka były cudownie kremowe, a sos to prawdziwa poezja smaku. Duże kawałki papryki i wyraźnie wyczuwalny kumin, choć sosu mogłoby być go nieco więcej.

Jajka były cudownie kremowe, a sos to prawdziwa poezja smaku. Zdj. Tomek Dawidziuk

Krem z pora z chipsem z boczku absolutnie triumfował. Warzywny bulion, będący bazą zupy, przygotowano po mistrzowsku, a każda kolejna łyżka uwydatniała smak pora. Zupa była wykończona aromatyczną oliwą ziołową i podawana z delikatną, własnoręcznie wypiekaną bagietką, na której znalazł się domowy hummus i dodatki. Jedyna uwaga - boczek mógłby być bardziej chrupiący, bardziej wysmażony.

Warzywny bulion, będący bazą zupy, przygotowano po mistrzowsku. Zdj. Tomek Dawidziuk

Pizza Diavola to prawdziwa ciekawostka. Nie przypiszesz jej do żadnej klasycznej kategorii - ani to classica, ani napoletana ani rzymska. To raczej pizza w domowym stylu, choć nie tak puszysta. Smaczne ciasto w połączeniu z dodatkami tworzyło interesującą kompozycję, a gorgonzola dodawała jej wyrazistego charakteru.

Pizza Diavola to prawdziwa ciekawostka. Nie przypiszesz jej do żadnej klasycznej kategorii. Zdj. Tomek Dawidziuk

Jedyną rzeczą, która mnie irytowała, był sposób podania sztućców, które bezpośrednio dotykały maty na stole - średnio to higieniczne, ale łatwe do poprawienia.

Moja kolejna wizyta w Loft napawa mnie optymizmem. Z szefową kuchni Kasią Gają na pokładzie, właściciele mają szansę na prawdziwy sukces. Trzymam za Was kciuki!

Tomek Dawidziuk

 


Tomek Dawidziuk związany jest z gastronomią od 2007 roku. Jego przygoda zaczęła się od technikum gastronomicznego, a następnie kontynuował naukę na studiach z technologii żywności. Pracował również w dziale kontroli jakości w przemyśle spożywczym. Hobbystycznie oceniał lokale gastronomiczne na Google Maps, a od niedawna dzieli się swoimi recenzjami na profilu na Facebooku.

Jak smakuje Rybnik? Tomek je w LOFT Bistro&Wine Bar

6 zdjęć

Tomek Dawidziuk testuje dania serwowane w rybnickich restauracjach. Jak smakuje Rybnik? Dziś Tomek odwiedził LOFT Bistro&Wine Bar!

Czytaj także: 

Goście pytali o śniadania albo lampkę wina. Nowy lokal na Kościelnej w Rybniku

Zobacz także

Goście pytali o śniadania albo lampkę wina. Nowy lokal na Kościelnej w Rybniku
Goście pytali o śniadania albo lampkę wina. Nowy lokal na Kościelnej w Rybniku

Goście pytali o śniadania albo lampkę wina. Nowy lokal na Kościelnej w Rybniku

do góry