Strona główna/Aktualności/Biznes/Biostat z Rybnika w elitarnym gronie centrów (..)

Biostat z Rybnika w elitarnym gronie centrów badawczo-rozwojowych

30.08.2023 Biznes

Minister Rozwoju i Technologii przyznał rybnickiej spółce Biostat status centrum badawczo-rozwojowego. Biostat jest jednym z 59. przedsiębiorstw w Polsce i czterech na Śląsku, które znalazły się w tym elitarnym gronie.

Rafał Piszczek, prezes zarządu Biostatu

Centrum badawczo-rozwojowe to podmiot, który w ramach swojej działalności prowadzi badania naukowe, a także wspiera badania i rozwój różnych technologii innych instytucji (uczelnie, instytuty) lub przedsiębiorstw. Minister Rozwoju i Technologii co roku weryfikuje sprawozdania działalności firm, które posiadają lub chcą posiadać status centrum badawczo-rozwojowego. Muszą one spełnić szereg wymagań wynikających z ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.

21 sierpnia Minister Rozwoju i Technologii piąty rok z rzędu potwierdził status centrum badawczo-rozwojowego dla rybnickiej spółki Biostat. Aktualnie w tym elitarnym gronie znajduje się 59 polskich przedsiębiorstw, w tym 4 województwa śląskiego.

Rafał Piszczek - prezes zarządu Biostatu zwraca uwagę, że status CBR dla Biostatu, to efekt wieloletniej strategii stawiania na innowacje.

- Od 18 lat konsekwentnie stawiamy na innowacje i transfer nauki do biznesu. Dzięki temu dziś jesteśmy postrzegani jako rzetelny i kompetentny partner dla firm i instytucji w takich obszarach jak: badania kliniczne, badania rynku, IT czy telemedycyna - mówi Rafał Piszczek.

Jak dodaje, sukcesy firmy są podbudowane solidnymi podstawami ekonomicznymi i biznesowymi - w 2023 roku Biostat otrzymał tytuł Diamenty Forbesa 2023, zajmując wysokie miejsce w rankingu najdynamiczniej rozwijających się spółek w Polsce i na Śląsku.

Więcej o spółce Biostat TUTAJ

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry