Strona główna/Aktualności/Biznes/15 tysięcy złotych wsparcia do wymiany kotła od firmy (..)

15 tysięcy złotych wsparcia do wymiany kotła od firmy inwestującej w Rybniku

26.09.2022 Biznes

Extral Aluminium Sp. z o.o., inwestor, który kupił teren w Rybniku, wesprze właścicieli domów jednorodzinnych z miasta w wymianie kotła węglowego na gazowy. Wysokość wsparcia to nawet 15 000 zł.

Kwota proponowanego rybniczanom wsparcia jest wyższa niż jakiekolwiek inne wsparcie do wymiany na kotły gazowe funkcjonujące obecnie na rynku. Zdj. pixabay

Firma Extral Aluminium Sp. z o.o. ogłosiła już nabór chętnych na skorzystanie ze wsparcia. Nabór będzie prowadzony do wyczerpania puli, która obejmie około 30 wymian kotłów. Ze szczegółowymi zasadami można zapoznać się w ogłoszeniu o naborze TUTAJ

Wnioski będą przyjmowane od 28 września. Można je składać w formie pisemnej w każdą środę i piątek w godz.16.00 - 17:30 w punkcie halo! Rybnik przy ul. Sobieskiego 20, w tym czasie można też uzyskać więcej niezbędnych informacji.

Extral Aluminium Sp. z o.o. to jeden z nowych inwestorów w rybnickiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma udzieli mieszkańcom dotacji w ramach przygotowań planowanego postępowania kompensacyjnego, o którym mowa w art. 225-228 ustawy Prawo ochrony środowiska. Kwota proponowanego rybniczanom wsparcia jest wyższa niż jakiekolwiek inne wsparcie do wymiany na kotły gazowe funkcjonujące obecnie na rynku.

Jednocześnie przypominamy, że rok 2023 r., na podstawie śląskiej uchwały antysmogowej z 2017 r. jest ostatnim rokiem, w którym będzie można używać kotłów węglowych wyprodukowanych przed 2013 r. (z wyjątkiem kotłów klasy 3 i 4 ceryfikowanych wg normy PN.303-5:2012 UWAGA: jest to norma z 2012 r.).

Opracowanie Redakcja

do góry